RP1206CT-1000GN-91TR
DigiKey Part Number
4353-RP1206CT-1000GN-91TR-ND - Tape & Reel (TR)
4353-RP1206CT-1000GN-91TRCT-ND - Cut Tape (CT)
4353-RP1206CT-1000GN-91TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP1206CT-1000GN-91TR
Description
4W 100OHM AL2O3 CHIP RESISTOR W/
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±2% 4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.120" L x 0.062" W (3.05mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.015" (0.38mm)