MMU01020C4702FB300
DigiKey Part Number
MMU-47.0KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMU-47.0KCCT-ND - Cut Tape (CT)
MMU-47.0KCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C4702FB300
Description
RES SMD 47K OHM 1% 0.3W 0102
Detailed Description
47 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMU01020C4702FB300 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)