MMU01020C2102FB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
21 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMU01020C2102FB000
DigiKey Part Number
749-MMU01020C2102FB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C2102FB000
Description
MMU 0102-50 1% B0 21K
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)