MMU01020C1211DB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020C1211DB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C1211DB300
Description
MMU 0102-50 0.5% BL 1K21
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.21 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)