MMB02070E1004BB700 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
1 MOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
MMB02070E1004BB700
DigiKey Part Number
MMB02070E1004BB700-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070E1004BB700
Description
RES 1M OHM 0.1% 2/5W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MMB02070E1004BB700 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)