MMB02070D1801DB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070D1801DB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070D1801DB200
Description
MMB 0207-25 0.5% B2 1K8
Detailed Description
1.8 kOhms ±0.5% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)