MMB02070C2201FB200
DigiKey Part Number
MMB-2.20KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMB-2.20KBCT-ND - Cut Tape (CT)
MMB-2.20KBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C2201FB200
Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1W 0207
Detailed Description
2.2 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
MMB02070C2201FB200 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)