MMB02070C1023FB200
DigiKey Part Number
749-MMB02070C1023FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070C1023FB200
Description
MMB 0207-50 1% B2 102K
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0207
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)