MMA02040D3403DB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
340 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMA02040D3403DB000
DigiKey Part Number
749-MMA02040D3403DB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040D3403DB000
Description
MMA 0204-25 0.5% B0 340K
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)