MMA02040D2800CB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
280 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF Assembly Video
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
MMA02040D2800CB100
DigiKey Part Number
MMA02040D2800CB100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040D2800CB100
Description
RES 280 OHM 0.25% 1/4W MELF 0204
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMA02040D2800CB100 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)