MMA02040D2679CB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26.7 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMA02040D2679CB100
DigiKey Part Number
749-MMA02040D2679CB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040D2679CB100
Description
MMA 0204-25 0.25% B1 26R7
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)