MMA02040C9310FB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
931 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMA02040C9310FB000
DigiKey Part Number
749-MMA02040C9310FB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C9310FB000
Description
MMA 0204-50 1% B0 931R
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)