MMA02040C2207FB300
DigiKey Part Number
749-1080-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1080-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1080-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C2207FB300
Description
RES 0.22 OHM 1% 0.4W 0204
Detailed Description
220 mOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMA02040C2207FB300 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)