MCU08050C4422FP500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
44.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCU08050C4422FP500
DigiKey Part Number
MCU08050C4422FP500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCU08050C4422FP500
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCU08050C4422FP500 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)