VJ1206A3R9DXBMC is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3.9 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A3R9DXBMC
DigiKey Part Number
VJ1206A3R9DXBMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A3R9DXBMC
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A3R9DXBMC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)