GA0603Y104KBAAT31G
DigiKey Part Number
720-GA0603Y104KBAAT31GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y104KBAAT31G
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GA0603Y104KBAAT31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)