TMCUB0J107MTRF
DigiKey Part Number
718-TMCUB0J107MTRFTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TMCUB0J107MTRFCT-ND - Cut Tape (CT)
718-TMCUB0J107MTRFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMCUB0J107MTRF
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
85 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 1.1Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T, UB
Voltage - Rated
6.3 V