TMCMC1C107MTRF
DigiKey Part Number
718-2457-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2457-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2457-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMCMC1C107MTRF
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V Nonstandard 1.7Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
16 V