TMCMA1A106MTRF
DigiKey Part Number
718-2380-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2380-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2380-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMCMA1A106MTRF
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 2.9Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
10 V