T95X475M025LZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2910 (7227 Metric) 1.5Ohm
T95X475M025LZAL
DigiKey Part Number
T95X475M025LZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95X475M025LZAL
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95X475M025LZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V