T95X336M004HZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2910 (7227 Metric) 1Ohm
T95X336M004HZAL
DigiKey Part Number
T95X336M004HZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95X336M004HZAL
Description
CAP TANT 33UF 20% 4V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95X336M004HZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
4 V