T95S105M035EZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1507 (3718 Metric) 3.5Ohm
T95S105M035EZAL
DigiKey Part Number
T95S105M035EZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95S105M035EZAL
Description
CAP TANT 1UF 20% 35V 1507
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95S105M035EZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V