T95S105K025HSAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1507 (3718 Metric) 3.5Ohm
T95S105K025HSAL
DigiKey Part Number
T95S105K025HSAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95S105K025HSAL
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V 1507
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95S105K025HSAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
25 V