T95R157K020HSAS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2824 (7260 Metric) 140mOhm
T95R157K020HSAS
DigiKey Part Number
T95R157K020HSAS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R157K020HSAS
Description
CAP TANT 150UF 10% 20V 2824
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R157K020HSAS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
20 V