T95D277M004CZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
270 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm
T95D277M004CZSL
DigiKey Part Number
T95D277M004CZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95D277M004CZSL
Description
CAP TANT 270UF 20% 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95D277M004CZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V