T95D156M035EZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 270mOhm
T95D156M035EZAL
DigiKey Part Number
T95D156M035EZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95D156M035EZAL
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95D156M035EZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
270mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V