Image for CWR26HB106JBFC\TR is not available
CWR26HB106JBFC\TR
DigiKey Part Number
CWR26HB106JBFC\TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR26HB106JBFC\TR
Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2214 (5634 Metric) 667mOhm
EDA/CAD Models
CWR26HB106JBFC\TR Models
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Tolerance
±5%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
667mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C