CWR06JB474MMB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06JB474MMB is not available
CWR06JB474MMB
DigiKey Part Number
718-CWR06JB474MMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JB474MMB
Description
CWR06JB474MMB
Detailed Description
0.47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 1005 (2512 Metric) 16Ohm @ 100kHz
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Series
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±20%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
16Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C