595D157X0010C2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 156
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2812 (7132 Metric) 220mOhm
595D157X0010C2T
DigiKey Part Number
595D157X0010C2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595D157X0010C2T
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2812
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
595D157X0010C2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
220mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V