594D687X0010R8T
DigiKey Part Number
594D687X0010R8T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D687X0010R8T
Description
CAP TANT 680UF 20% 10V 2824
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2824 (7260 Metric) 45mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
594D687X0010R8T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
10 V