135D336X9075F2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 32
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Similar
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial 4.2Ohm
135D336X9075F2
DigiKey Part Number
718-1264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D336X9075F2
Description
CAP TANT 33UF 10% 75V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
135D336X9075F2 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.2Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
75 V