RCMM021103JKA22
DigiKey Part Number
716-RCMM021103JKA22CT-ND - Cut Tape (CT)
716-RCMM021103JKA22TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCMM021103JKA22
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
150°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)