TSSP77P38TR
DigiKey Part Number
TSSP77P38TR-ND - Tape & Reel (TR)
TSSP77P38CT-ND - Cut Tape (CT)
TSSP77P38DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSSP77P38TR
Description
SENSOR REMOTE REC 38.0KHZ 40M
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Remote Receiver Sensor 38.0kHz 40m Surface Mount
Category
Voltage - Supply
2.5 V ~ 5.5 V
Manufacturer
Vishay Semiconductor Opto Division
Current - Supply
700 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Orientation
Side View
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Sensing Distance
40m
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
B.P.F. Center Frequency
38.0kHz