T54EE477M016LZA025
DigiKey Part Number
3581-T54EE477M016LZA025TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T54EE477M016LZA025CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T54EE477M016LZA025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE477M016LZA025
Description
CAP TANT POLY 470UF 16V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz