T51D336M025C0100
DigiKey Part Number
3581-T51D336M025C0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T51D336M025C0100CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T51D336M025C0100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T51D336M025C0100
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
53 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T51D336M025C0100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Vishay Polytech
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz