TLZ22D-GS08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 22 V 500 mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF
TLZ22D-GS08
DigiKey Part Number
TLZ22D-GS08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLZ22D-GS08
Description
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 nA @ 20.4 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-80 MiniMELF
Power - Max
500 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms