TNPW1206680KBHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 kOhms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1206
TNPW1206680KBHEA
DigiKey Part Number
TNPW1206680KBHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW1206680KBHEA
Description
RES 680K OHM 0.1% 0.52W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW1206680KBHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)