TNPW0603240KBECN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
240 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW0603240KBECN
DigiKey Part Number
TNPW0603240KBECN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0603240KBECN
Description
RES 240K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW0603240KBECN Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)