TNPW0402820RBYED
DigiKey Part Number
TNPW0402820RBYED-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0402820RBYED
Description
RES 820 OHM 0.1% 0.13W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 Ohms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW0402820RBYED Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)