RWR89N3570FMS70 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
357 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR89N3570FMS70
DigiKey Part Number
RWR89N3570FMS70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89N3570FMS70
Description
RES 357 OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR89N3570FMS70 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
M (1%)