RWR80S3010FMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 66
Datasheet
In Stock: 500
Upgrade
Parametric Equivalent
301 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S3010FMB12
DigiKey Part Number
RWR80S3010FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S3010FMB12
Description
RES 301 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S3010FMB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
M (1%)