RWR78S3652FMRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
36.5 kOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S3652FMRSL
DigiKey Part Number
RWR78S3652FMRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S3652FMRSL
Description
RES 36.5K OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S3652FMRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
M (1%)