RWR78S34R8FMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
34.8 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S34R8FMBSL
DigiKey Part Number
RWR78S34R8FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S34R8FMBSL
Description
RES 34.8 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S34R8FMBSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
M (1%)