RWR78N95R3FSB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
95.3 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR78N95R3FSB12
DigiKey Part Number
RWR78N95R3FSB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78N95R3FSB12
Description
RES 95.3 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
S (0.001%)