RWR78N1R54FPRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
1.54 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR78N1R54FPRSL
DigiKey Part Number
RWR78N1R54FPRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78N1R54FPRSL
Description
RES 1.54 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
P (0.1%)