RNR55K2151FMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 419
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.15 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55K2151FMBSL
DigiKey Part Number
RNR55K2151FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55K2151FMBSL
Description
RES 2.15K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55K2151FMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)