RNR55H1822FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 56
18.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H1822FSBSL
DigiKey Part Number
RNR55H1822FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H1822FSBSL
Description
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H1822FSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)