RNR55H1503BSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H1503BSBSL
DigiKey Part Number
RNR55H1503BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H1503BSBSL
Description
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)