RNR50H1652FMRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16.5 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50H1652FMRSL
DigiKey Part Number
RNR50H1652FMRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50H1652FMRSL
Description
RES 16.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50H1652FMRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
M (1%)