RNC55H1504FSBSL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Vishay Dale
In Stock: 90
In Stock: 0
1.5 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55H1504FSBSL
DigiKey Part Number
RNC55H1504FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55H1504FSBSL
Description
RES 1.5M OHM 1/8W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55H1504FSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)